lekkoatletyka

 

Lekkoatletyka nazywana “królową sportu” jest najstarszą dyscypliną sportu opartą na naturalnym ruchu. Doskonała dla ruchliwych dzieci lubiących sport oraz aktywność na świeżym powietrzu. 

Dzięki uniwersalności i wszechstronności dyscypliny dzieci poznają wszystkie konkurencje lekkoatletyczne w formie aktywnej zabawy. Na kolejnych etapach edukacji zawodnik pozna specyfikę poszczególnych dyscyplin, pozna swoje mocne strony co pozwoli mu się specjalizować w poszczególnej dyscyplinie lekkoatletycznej bądź wielobojach. 

Lekkoatletyka jest doskonałym wyborem do rozpoczęcia przygody sportowej. Kształtuje wszystkie cechy motoryczne człowieka: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość. Rozwój tych cech u młodych ludzi jest bardzo potrzebna do późnego zdrowego rozwoju organizmu. Przygotowanie lekkoatletyczne oprócz specjalizacji w tej dyscyplinie daje bardzo dobre zaplecze przygotowawcze pod ewentualną zmianę sportu w późniejszym wieku.

 

Do konkurencji lekkoatletycznych zaliczają się głównie:

  • Biegi
  • Rzuty
  • Skoki
  • Wieloboje

Podczas treningów zawodnicy uczą się pokory i cierpliwości w osiąganiu celu. Systematyczny trening uczy zawodników wyznaczenia i realizacji założonych celów, oszacowania swoich możliwości oraz zasad sportowej rywalizacji fair play.

Nasi lekkoatleci uczestniczą w zawodach klubowych, zawodach międzyklubowych, mitingach organizowanych na terenie Warszawy oraz obozach sportowych.

Czas trwania treningu w szkołach dla dzieci to 60 min. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w zależności od wieku i poziomu zaawansowania. Grupy dla klas 0-III i IV-VIII.

 

szybkość , siła , wytrzymałość

DOŁĄCZ DO SEKCJI